2024 рік був третім роком повномасштабної війни в Україні, що й далі супроводжується бойовими діями, обстрілами тилових міст і мобілізацією. Водночас у медіасфері зберігаються проблеми, які постали з початку повномасштабного вторгнення: дефіцит кадрів і посилення фінансової нестабільності.
У цих умовах регіональні медіа продовжували працювати, долаючи виклики. Редакції й далі створювали матеріали, які документують війну, а також усе частіше зверталися до тем, що стосуються повсякденного життя, адаптуючись до запитів аудиторії. Одночасно спостерігалася стабілізація процесів у командах та спроби наростити інституційну спроможність, що є важливим кроком для забезпечення сталого розвитку команд.
Ми підготували аналіз на основі 60 анкет, які заповнили незалежні локальні медіа з різних регіонів України, а також 11 глибинних інтерв’ю. Додатково ми перевірили висновки та зібрали інтерпретації даних від чотирьох експертів — із менеджменту, контенту та дистрибуції в медіа, а також щодо HR-процесів.
У цьому звіті ми описуємо ризики, які зберігаються у медіа через війну, що триває. Детально розглядаємо питання менеджменту видань, зокрема цього року починаємо досліджувати врегулювання внутрішніх політик. Як і протягом минулих років, ми включаємо в аналіз питання щодо фінансування. Також продовжуємо досліджувати створення контенту та його дистрибуцію на аудиторії медіа. На основі отриманих даних ми сформували короткий перелік рекомендацій для різних стейкхолдерів щодо досліджених аспектів роботи локальних медіа. Наприкінці можна ознайомитися з методами дослідження та командою проєкту.
Дослідження створене за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю Media Development Foundation і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.