Стан регіональних українських медіа: воєнне видання

Дата публікації: 06.06.2022
Стан регіональних українських медіа: воєнне видання

З початком повномасштабної війни, яку Росія розгорнула в Україні, надзвичайного тиску та змін зазнали усі сфери нашого життя, в тому числі — і робота медіа. У цьому аналітичному звіті ми підводимо риску під тим, що відбулося із незалежними регіональними редакціями за перші два місяці після вторгнення 24 лютого.

Основні висновки

Воєнні дії загострили та підкреслили усі ті проблеми, які залишалися невирішеним в українських регіональних редакціях і до вторгнення 24 лютого. Про них наша дослідницька команда детально розповідала у попередньому дослідженні, за підсумками 2021 року.

В багатьох командах були розмиті ролі та обов’язки, й ця проблема стала ще більш помітною в умовах стресової та напруженої роботи. 29% респондентів зазначили, що кожен із членів команди виконує обов’язки кількох фахівців одночасно.

Ті медіа, які поверхнево працювали з аналітикою своїх маркетингових даних, нині не мають ресурсів щоби посилити роботу за цим напрямком. Серед 39 респондентів 30 змогли дати відповідь щодо змін у показниках аудиторії. Решті або бракувало знань, аби зчитати дані, або фахових членів у команді, які за це відповідають.

В редакціях, які не мали системного та довгострокового планування, не з’явилося планів щодо роботи в умовах війни. 38,4% респондентів вказали, що однією з проблем у їх роботі є неможливість планувати наперед. Переважна більшість редакцій нині планують свою роботу лише на тиждень наперед — таких 35,84%. На ці проблеми накладається і брак ресурсів: 69,12% респондентів відзначили дефіцит коштів для продовження нормального функціонування редакцій. Це ще одна низка дисбалансів, яку медіа потрібно буде вирівняти.

Звіт охоплює сфери менеджменту, фінансів, дистрибуції та роботи з аудиторією, контенту, які далі будуть пояснені детальніше.

Команда дослідження

Максим Срібний

Керівник департаменту досліджень

Максим Срібний

Керівник департаменту досліджень
Магістр Журналістики у НаУКМА. 3 роки досвіду створення аналітичних продуктів та проведення досліджень, фахівець з якісних методів

Євгенія Олійник

Програмна директорка

Євген Заславський

Виконавчий директор

Євген Заславський

Виконавчий директор
Понад 15 років досвіду роботи в медіасфері, викладач медіаменеджменту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Андрій Боборикін

Директор з розвитку